Младежки фестивал на изкуствата „Пътуване към миналото“

20 август 2014

За втора поредна година Природонаучният музей - Варна е домакин на заключителната гала вечер на  Фестивала „Пътуване към миналото“. Събитието се организира от Студио Палас в партньорство с Музея за нова история на Варна. През 2014 г. се провежда четвъртото поредно издание, като домакини на фестивалните прояви също така са и Музеят за история на Варна, Парк-музеят „Владислав Варненчик”, Аладжа манастир и Военноморският музей - Варна. По традиция фестивалът се провежда в пет последователни дни и се посвещава на празника на Варна – 15 август.

Снимки

Цялата програма на фестивала можете да видите тук:

20 август, 19.00 часа, Парк-музей „Владислав Варненчик“

Микс концерт с участието на Вокална формация „Палас“, Театрална формация „Весел миг“, Фолклорна танцова формация „Марина“, Балетните формации „Тинити“ и „Стил Палас“.

21 август, 21.00 часа, Аладжа манастир

Микс концерт с участието на Вокална формация „Палас“, Театрална формация „Весел миг“, Балетните формации „Тинити“ и „Стил Палас“.

22 август, 19.00 часа, Военноморски музей

23 август, 19.00 часа, Музей за история на Варна

Вечер на историята:
„Закотвяне. Фамилията Дюрони и Варна“. Документален образователен филм от цикъла „Пътуване към миналото“.
„Разни хора – разни идеали“. Спектакъл на Театрална формация „Феникс“ по Алеко Константинов, режисьор Свилен Стоянов.

24 август, 19.00 часа, Природонаучен музей

Микс концерт с участието на Вокална формация „Палас“, Театрална формация „Весел миг“, Фолклорна танцова формация „Марина“, Балетните формации „Тинити“ и „Стил Палас“, Театрална формация „Феникс“.