Конкурс "През девет локви в десета"

22 май 2013

Детски клуб „Игралница занималница” с партньорството на Природонаучен музей – Варна организират конкурс „През девет локви в десета”. Заповядайте на 23 май 2013 г. в двора на Природонаучен музей в Морската градина. Началото на конкурса е в 17:00 ч. Могат да участват индивидуални изпълнители и групи в четири отделни категории – танц, песен, театрално изпълнение /етюд, скеч, стих/ и рисунка.

За участие в първите три категории е необходимо предварително записване, до 20 май включително, на тел.: 0889 65 67 89, като подготвените изпълнения трябва да бъдат до 3 минути. На място в двора на Природонаучния музей могат да се записват само участниците в конкурса за рисунка. Условие е децата във всички четири категории да са на възраст от 5 до 12 години.

В наградния фонд са осигурени безплатни билети за посещение на Природонаучния музей и Терариума, както и поощрителни награди, и други изненади. Общо 12 са талоните – по три за призовите места във всяка категория – които дават възможност за два дни, три дни или цяла седмица приключения в лятната програма на "Игралница занималница". Така носителите на 1,2 и 3-то място ще могат сами да изберат своето безплатно приключение в „Индиански ден”, „Търсене на съкровищата на музея”, „Туристическо фотосафари”, „Магически ден”, „Книголандия”, „Рицарски турнир”, „Морски приключения”, „Чудният свят на стъклото”.

Повече на http://igralnica.webnode.com/news/konkurs-prjez-djevjet-lokvi-v-djesjeta/

Защо "През девет локви в десета" ?

„Мотото на конкурса е име на една от книгите със стихове за деца, написани от поета Виктор Самуилов. Тези стихове са заредени с толкова детско, истинско и широко усмихнато чувство, че успяват да предизвикат усмивката на всеки – независимо дали е на 7 или на 77 години.

А смехът е нещо много приятно за слушане, правене и споделяне!

Затова, когато миналата година направихме първото пътуващо ателие, открих и помолих Виктор Самуилов за съгласие да пътуваме не само през девет планини в десета, през девет царства в десето, но и "През девет локви в десета”, споделя Илиана Йорданова – организатор на конкурса.

Ето и отговорът на поета Виктор Самуилов, изпратен в Дeтски клуб „Игралница занималница”:

„Здравейте далечни и непознати мечтатели, но вече и мои приятели!

Съвсем по човешки ме трогнаха благородните намерения да осъществите свое пътуващо ателие, за да дарите мъничко радост и щастие на деца, лишени, за жалост, от възможността да проявяват своите умения, дарби и сръчности. Впрочем, една от основните идеи на книгата „През девет локви в десета”, с която, доколкото подразбрах, вече сте имали възможност да се позапознаете, е изцяло в хармония с Вашия стремеж да другарувате с Доброто в живота. Ето защо ви се възхищавам. Ето защо ви желая приказни, откривателски мигове, много усмивки и сговор, докато прецапвате всички изпречили се на пътя ви локви. Не се страхувайте да се поопръскате. От сигурно място зная, че погледнати от Космоса, и най-великите и просторни океани напомнят за нашите първи, покорени от нас земни локвички”.

Защо "През девет локви в десета" ?

А смехът е нещо много приятно за слушане, правене и споделяне!

„Здравейте далечни и непознати мечтатели, но вече и мои приятели!

Снимки от конкурса: